Čínská medicína

Akupunktura

je tisíce let stará léčebná metoda vycházející z tradiční čínské mediciny. Aplikace jehliček ale není náhodná. Akupunkturní body jsou na základě diagnostiky předem definované. V literatuře je popsáno až 2000 akupunkturních bodů na povrchu lidského těla. Jehličky se neaplikují do hloubky, ale pouze do povrchových struktur těla. Hloubka vpichu závisí na množství podkožního tuku, který musí jehlička překonat.

Akupresura

je čínská léčebná metoda, během které se vyhledávají specifické akupresurní body na povrchu lidského těla pro případnou aplikaci akupunkturních jehel, nebo se provádí jejich stlačování prsty či tupými předměty.

Moxování

je léčebná metoda tradiční čínské medicíny spočívající v nahřívání či požehování akupunkturních bodů zapáleným sušeným pelyňkem japonského druhu Artemisia princeps nebo běžným Artemisia vulgaris. Moxování funguje na podobném principu jako akupunktura.

Baňkování

neboli vakuoterapie je metoda alternativní medicíny, při níž se malá oblast pokožky podrobí, pomocí skleněných baněk, podtlaku. Ten může být vytvořen buď ohřátím a následným samovolným ochlazením vzduchu v baňce, nebo pomocí mechanického čerpadla.

Fytoterapie

je činnost, v minulosti známá též jako bylinkářství, při které jsou k léčbě využívány léčivé rostliny. Hojně využíváme zejména čajové směsi bylinek.

Objednání bylinných čajů a koupelí.

 

Dietetika

je o vhodné výživě zdravých i nemocných. Protože léčebý proces je u nás komplexní, výživový poradce je pro Vás k dispozici.

Jsme tu pro Vás

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT

Kontaktujte nás

Poradny

Obránců míru 2767 - 1. patro, Žatec

Horská 634 - 2. patro, Trutnov

Salon Božský, Na Zderaze 1947/3, Praha

AKTUÁLNĚ pouze na objednaní

 

Sídlo firmy a fakturační adresa

Institut zdraví DUATELA s.r.o.
Harmonická 1384/13
158 00  Praha 5 - Stodůlky

h

IČO: 09089501
Spisová značka: C 330721 vedená u Městského soudu v Praze

Čestné prohlášení si můžete už před návštěvou u nás stáhnout v PDF verzi a přinést vyplněné sebou.

 

Napište nám

15 + 4 =

Povinnosti

POVINNOSTI KLIENTA PŘED NÁVŠTĚVOU U NÁS

KLIENT JE POVINEN PODAT PRAVDIVÉ INFORMACE NA TYTO OTÁZKY

1.Měl(a) jste v posledních 10 dnech či máte aktuálně teplotu (tj. více než 37 °C ? Pokud ANO, jakou hodnotu?
2. Měl(a) jste v posledních 10 dnech či máte aktuálně nějaké respirační problémy (kašel, dušnost, chrapot) či jiné například zvracení, nevolnosti, nechutenství či chřipku?
3. Prodělal(a) jste nemoc spojenou s onemocněním COVID-19?
4. Byl(a) jste testován(a) na COVID-19 ? Pokud ANO, s jakým výsledkem?
5. Byl ve Vaší rodině , příbuzenstvu či okolí testován či diagnostikován COVID-19 ?
Pokud ANO, tak KDY a U KOHO?
6. Byl(a) jste v nařízené karanténě? Pokud ANO ,tak KDY? JAK DLOUHO? S JAKÝM VÝSLEDKEM?
7. Pokud klient(a) přichází na již naplánovanou terapii ,kontrolu či konzultaci je povinna informovat terapeuta před vstupem do poradny či před návštěvou, jestliže nastala změna v bodech předešlých.

Pokud klient podá nepravdivé informace či odmítne tento Dotazník vyplnit, Institut Johanovy metody - Duatela si vyhrazuje právo klienta odmítnout ,nepřijmout či zrušit objednání!